Blogi

Kuidas kujundada tervishoiuruume?

Tervishoiuasutuste, sealhulgas erakliinikute sisekujunduse vajaduste ja parimate tavade kohta on olemas hulgaliselt uurimusi ja uuringuid.

Järgnevalt on esitatud mõned olulised aspektid, mida tuleks tervishoiuasutuste ruumide projekteerimisel arvesse võtta, tuginedes Enel-Medi hiljutise projekti kogemusele.
(Arhitekt: Archimed, turustaja: Vip Service)

Miks seada funktsionaalsus esikohale?

Tervishoiuasutuste ruumid peaksid vastama arstide, administraatorite ja patsientide vajadustele. Töökohtades pööratakse suurt tähelepanu ergonoomikale ning kliinikus veedavad arstid oma olemuselt märkimisväärse osa ajast ja tööst.
Seetõttu on väga oluline rakendada ergonoomilisi põhimõtteid, et luua arstidele, kes sageli seisavad silmitsi märkimisväärse vaimse koormusega, soodne töökeskkond.
Enel-Med’i rajatise uutes arstikabinettides on Profim Violle tool, mis on tuntud oma elegantse disaini ja täieliku individuaalse reguleeritavuse poolest. Seda täiendab täielikult polsterdatud Nu tool, mis pakub patsientidele konsultatsioonide ajal turvatunnet ja mugavust.

Kuidas tagada ohutus ja hügieen?

Ohutu ja hügieenilise keskkonna loomine on infektsiooniriski minimeerimiseks esmatähtis. Hügieeniga seotud kaalutlused hõlmavad erinevaid aspekte, sealhulgas kergesti desinfitseeritava mööbli valimist.
Materjalid nagu Silvertex või Valencia vinüül, millel on PERMABLOK3®-kate, pakuvad tipptasemel antibakteriaalset kaitset. Lisaks sellele on vinüülpolster plekikindel, mis muudab selle hindamatuks suure läbikäidavuse ja kasutusega kohtades.
Sellest ka stuudio Archimed otsus koostöös Vip Service’iga valida ühiste ruumide jaoks vinüüliga polsterdatud Revo modulaarsed diivanid.

Privaatsustunde edendamine.

Kliinikute, apteekide või haiglate külastamine toob sageli kaasa tundlikke vestlusi ja otsuseid. Usalduse suurendamiseks ja patsientide julgustamiseks oma terviseprobleemide jagamiseks on oluline tagada konsultatsioonide ajal piisav privaatsus.
Enel-Medi uus lastekliinik eraldab koridoriruumi selgelt ooteruumist kasutades Revo istumiskohti, seinu ja Nu toole, et parandada ooteruumi esteetikat ja akustikat.

Atmosfääri mõjutav esteetika

Külalislahke ja rahulikku atmosfääri loomine võib aidata leevendada arstivisiidiga seotud stressi ja ärevust. Kliiniku interjöörid ei sea mitte ainult funktsionaalsust esikohale, vaid kiirgavad ka meeldivat, isegi rõõmsat õhkkonda.
Archimedi pakutud elav värviskeem, mis koosneb soojadest kollastest ja peentest sinistest toonidest, koos karikatuursete motiividega seintel, annab meditsiiniruumidele kerge ja vabameelse meeleolu.